Mini Haus Baby

0-3 Yaş Grubu

Temel alışkınlıkların ilk yılları olan 0-3 yaş döneminde izlenecek eğitim programlarını doğru planlamak ve uygulamak gerekir. Çocuk sosyal bir grup içerisinde kendini daha mutlu hisseder çünkü ihtiyacı olan pek çok deneyimi yaşıtlarıyla beraber, grupla hareket ederek öğrenir.

• Çevresini izleyerek modeller, olumlu etkilenir, daha kolay ve hızlı öğrenir.
• Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamaktan, yemek yemekten keyif alır.
• Planlı ve düzenli eğitim alarak olumlu alışkanlıklar kazanır.
• Eğlenerek ve gözlemleyerek tuvalet eğitimi alır.
• Paylaşma ve yardımlaşmayı öğrenir.
• Bu yaşlarda çocuklar isteklerini olması konusunda sınırları zorlayıcıdır.
• Grup içinde ben değil bizi fark eder.
• Büyüdüğünü algılamaya başlar.
• Gelişimin en hızlı olduğu bu dönemde sosyal, duygusal, zekâ dil gelişiminde, öz bakım ihtiyaçları karşılanmasında, okula gitmeyen yaşıtlarına göre daha ileri düzeyde farklılıklar gösterir.

Eğitimlerimiz

Mini Haus Baby Fiziksel Koşullarımız

Mini Haus Baby (Minik Ev) bebek kreşimiz, 2016 -2017 eğitim döneminin Eylül ayında hizmete başlamıştır. Demirköprü mevkiinde 500 metrekare alana kurulu kreşimiz 0-3 yaş grubu bebek ve çocuklara, kendi yaşlarına uygun donanımda ve hijyene sahip sınıf ve uyku odaları ile hizmet vermektedir.

Mini Haus Bebek kreşimiz, hijyen koşullarına uygun mutfağı; biri doğal çim ve kum havuzunun yer aldığı bahçesi diğeri de çocuk oyun parkının kurulu olduğu kauçuk zeminli ikinci bahçesi ile çocuklarına hem temiz hava hem de enerjilerini boşaltabilecekleri imkan sunmaktadır.

Kreşimizde, kış döneminde ısınma doğalgaz ile yerden ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır. Yaz döneminde ise merkezi sistem klima sistemi ile sınıflarda ve uyku odalarında soğutma sistemimiz bulunmaktadır. Kurumumuzun tüm elektrik tesisatı halojen free kablo ile donatılmıştır. Bu kablonun özelliği içeriğinde alev kesici, yandığında zehirli gaz yaymayan, polietilen bazlı işlem görmüş bir kablo olmasıdır. Prizlerimiz, çocuk kilidi emniyetlidir. Ayrıca, kaçak akım rölesi ile güvenlik altına alınmıştır. Bunlara ek olarak, kreşimizin tüm alanlarında temiz havayı içeriye alan, kirli havayı dışarıya veren 24 saat çalışan havalandırma sistemi mevcuttur.

Tüm zemin ve oyuncaklarımız çocuklarımıza zarar vermeyen Alman menşeli dezenfektanlarla temizlenmektedir.

Eğitim ve Yemek